Vilodag
Tråkigt att OS är över. Men det har varit fantastiska spel även om det inte gått super för Sverige. Men alla idrottsprestationer som OS innehåller är helt fantastiska. Såg nu senast Gold medal match mellan Usa-Spanien i basket. Så förbaskat bra match och jag som aldrig tittar på den sporten, men nu gick det inte att slita sig;) Bara två år kvar tills det blir vinter-OS. Gött!!!

Vad har du för intresse utöver sporten?
Tackar :)
ja du jag gör väl samma saker som du gör hehe. umgås med vänner och pojkvän och så där. sen gillar jag att power walka eller gå i skogen nu när jag kommit igång igen. din entusiam smittade ju av sig som sagt.
Nattorientering i onsdags (första gången på 25 år eller så...) - JÄTTE roligt!
4 x 1 km i lördags och igår blev det 9 hål golf direkt följt av 20 km löpning - kändes riktigt bra (1:55:24) i ett jämt tempo, 57 minuter på första milen och 58 på andra. Har du något tips på hur man bör äta för att orka med (både fysiskt och mentalt) 36 hål golf på en dag. Skulle vilja ha någon som pratade med Juniorerna på golfklubben. Ring gärna så får vi diskutera ett möjligt upplägg.
t veckor kvar till halvmaran, 5 till Berlin maraton!
Kör hårt!
P.S. Oscar blir tonåring idag!
Sv: Du har nog inte insett ... att det som hänt aldrig kommer bli bra igen.
